background
logotype
ВІРИМО В СЕБЕ! ВІРИМО В УКРАЇНУ!

Агроконтроль

image1 image2 image3 image4 image5

Черкаська область зайняла 14 місце в загальнонаціональному рейтингу

У Черкаська область зайняла 14 місце в загальнонаціональному рейтингу, таким чинном піднявшись за два роки на дві сходинки. Про це повідомили в Агенції регіонального розвитку. Найбільший вплив на це мали показники питомої ваги імпорту послуг з країн ЄС та середньорічного темпу зростання експорту регіону до країн ЄС. А от послаблення позицій регіону відбувалося за рівнем інституційної підтримки євроінтеграційного поступу з боку регіональної влади в порівнянні з іншими регіонами, де очевидно вигіднішу позицію займали і займають близькі до кордону західні області України.

Найкращі показники області:

- за питомою вагою імпорту послуг з країн ЄС;
— за кількістю суб’єктів господарювання промисловості, яким надано право експорту харчової продукції тваринництва до країн ЄС (щодо цього можна поритись тут https://webgate.ec.europa.eu/…/non_eu_listsPerCountry_en.htm# );
— за інвестиційною відкритістю регіону для ЄС;
— за кількістю звернень на антикорупційний сервіс “Пульс” у розрізі зон діяльності митниці в регіонах;
— за рівнем інформаційної підтримки економічного напряму європейської інтеграції регіону;
— за кількістю заходів з економічних питань виконання Угоди про асоціацію на регіональному рівні.

У цьому дослідженні здійснено порівняльне оцінювання ступеня зближення регіональних економічних систем України з ЄС протягом 2014-2016 рр. Згідно методології дослідження фахівці спирались на дані Держстату та регіональних органів статистики, органів фіскальної, митної служби, НБУ, обласних державних адміністрацій. Таким чином, збирали інформацію як через запити щодо експортно/імпортних обсягів та інших економічно значимих штук так і через моніторинг обов’язкових документів (програм, планів заходів тощо), наповненість вебресурсів регіональних органів влади інформацією для населення про зміст, переваги Угоди про асоціацію України з ЄС та щодо її складової частини «Поглиблена та всеохоплююча зони вільної торгівлі (ПВЗВТ)» та ін.

Перший Індекс Євроінтеграційного економічного поступу регіонів разом з Асоціацією регіональних аналітичних центрів проводили у 2014 році за показниками 2013 року, тобто ще до підписання Угоди про асоціацію України з ЄС. Черкащина тоді зайняла 18 позицію серед всіх областей України. Отже, формально в частині економічної інтеграції з ЄС в період з 2013 року по 2016 рік Черкащині вдалося піднятись на 4️ позиції.

2019  AGROSENS GROUP