background
logotype
ВІРИМО В СЕБЕ! ВІРИМО В УКРАЇНУ!

Агроконтроль

image1 image2 image3 image4 image5

На Тальнівщині провели реконструкцію бою 100-річної давнини

Десятки фанатів історичних реконструкцій з’їхалися 10 березня до Легедзиного Тальнівського району. Вони відтворили події, які відбувалися тут на початку березня 1919 року – бій між воїнами Армії УНР з полку імені Кармелюка та більшовицько-московськими окупантами. При підготовці сценарію організатори опиралися на реальні події, аж до взяття у полон та страти хорунжого Янсона. Для кращого виховного моменту сценарій було доопрацьовано і показано, як могло б бути, якби резерви Кармелюківців у Доброводах своєчасно дізналися про оточення своїх побратимів у Легедзиному.

У цій історичній реконструкції узяли участь близько 80 чоловік, озброєних не тільки гвинтівками, шаблями і револьверами, а й кулеметами та навіть гарматою. Під зливою довелося тягнути гармату під гору. Вона страшенно буксувала, але її так завзято штовхали на позицію, ніби від цього справді міг змінитися хід історії. Це була перша масштабна військово-історична реконструкція подій періоду української революції на Черкащині.

Окрім того, в рамках військово-історичного фестивалю «Легедзине – буремний 1919-тий» в музеї трипільської культури відбулася виставка, присвячена 100-річчю Української революції та Визвольної боротьби. Серед експонатів була представлена печатка головного отамана військ УНР Симона Петлюри.

2019  AGROSENS GROUP