background
logotype
ВІРИМО В СЕБЕ! ВІРИМО В УКРАЇНУ!

Агроконтроль

image1 image2 image3 image4 image5

Синоптики нагадують аграріям про польові роботи

Після 16-18° тепла, які спостерігались на березневі свята, на Черкащину прийшло похолодання, яке зсунуло розгортання фенологічної весни. Позитивна аномалія середньодобової температури повітря зменшилась вдвічі і за кліматом відповідає початку 3-ї декади березня. Зараз максимальна температура не перевищує 7-8° тепла, а завдяки нічним морозам до 2-4°, вегетація проходить кволо і лише в денні години. Повідомив головний синоптик Черкащини Віталій Постригань.

Відповідно й охолонув грунт – середня температура грунту на глибині 10 см наразі +3°. Незважаючи на ранкове підмерзання, в денні години грунт швидко досягає фізичної стиглості. І таких площ побільшало.

Тож, зважаючи на особливість цьогорічної весни, як і весен останніх років, а це швидке підсихання грунту, з посівною кампанією зволікати не слід.

За попереднім прогнозом, і надалі погода залишиться мінливою. На фоні помірного тепла вночі 0-2º та вдень 6-8º, чекаємо на підвищення температури на наступному тижні до 12-14º. Суттєві дощі очікуємо лише завтра в супроводі поривчастого вітру і невеликі – ймовірні наприкінці робочого тижня.

Така погода сприятиме розгортанню польових робіт. І аграріям слід використовувати кожна погожу годину для проведення весняної сівби холодостійких культур та вчасно закрити вологу грунту. Адже, в народі кажуть «Весняний день рік годує».

Для проведення весняно-польових робіт необхідно прикласти максимум зусиль по завершенню підготовки техніки до роботи в полі, вчасно посіяти та доглянути культури, бо це – основа майбутнього врожаю.

2019  AGROSENS GROUP