background
logotype
ВІРИМО В СЕБЕ! ВІРИМО В УКРАЇНУ!

Агроконтроль

image1 image2 image3 image4 image5

Свято Преображення Господнього

Сьогодні Церква оспівує свято Преображення Господнього. Земне життя нашого Господа добігало до кінця. Наближався час Його страстей і голгофської смерті, а разом з тим і час випробовування віри Його учнів – майбутніх апостолів. Учні щиро вірили, що Ісус є обіцяний Месія, про Якого писали Мойсей і пророки. Однак Євангельські події вказують, та й самі апостоли пізніше зізнаються, що ця віра затьмарювалася в їх розумі від тих неправдивих поглядів на Месію, які ширили в єврейському народі книжники і фарисеї. Загально прийнятою була думка, що Месія, прийшовши на землю, згуртує весь єврейський народ, переможе його ворогів, завоює цілий світ і дасть своєму вибраному народові можливість насолоджуватись невимовним щастям на землі. Під впливом таких упереджень були також і апостоли, тому вони ніяк не могли погодитися з тим, що їхній Учитель, такий могутній і славний, може бути зневажений і розіп'ятий.

 

Через це Христос зміцнював віру Своїх учнів беззаперечним доказом Свого Божества. Необхідно було явити учнями Свою славу – ту славу, яку Він мав в Небесного Отця ще перед створенням світу, яка належала Йому як Синові Божому, одноістотному з Отцем і Святим Духом. Цю безмірну славу Сина Божого ми виразно вбачаємо упродовж усього земного життя Ісуса Христа. Також про неї ми дізнаємося і в євангельському читанні у день свята: «Узяв Ісус Петра, Якова та Йоана, його брата, повів їх на високу гору одних, і переобразився перед ними: лице Його засяяло, як сонце, а одежа ж Його стала білою, як світло. І ось з'явилися їм Мойсей та Ілля, які розмовляли з Ним. При цьому Петро сказав Ісусові: Господи! Добре нам тут бути; коли хочеш, зробимо тут три намети: Тобі один, Мойсеєві один, і один Іллі. Поки він говорив це, ясна хмара осінила їх, і ось голос з хмари говорить: Цей є Син Мій Улюблений, в Якому Моє благовоління; Його слухайте. І, почувши, ученики впали ниць і дуже полякалися. Але Ісус підійшов, доторкнувся до них і сказав: встаньте і не бійтеся. Звівши ж очі свої, вони нікого не побачили, тільки одного Ісуса». (Мт. 17, 1-8).

Преображення Господнє належить до найбільш знаменних подій в земному житті Ісуса Христа. Своє Божество Ісус приховував під виглядом тіла, затаював Свою славу перед людським оком, а на горі Фавор Господь явився апостолам тим, ким справді був – тобто Богом. Тому й пише Євангеліст Іван: «І ми славу Його бачили, – славу Єдинородного від Отця, повного благодаті та істини» (Ів. 1.14). а євангеліст Матвій свідчить, що саме під час молитви здійснилося оце Фаворське чудо. Тому і для нас щоденна щира приватна, чи спільна молитва у Божому храмі, повинні стати джерелом благодаті та духовного очищення. Не забуваймо також і про ті життєдайні засоби нашого преображення, котрими є Святі Тайни, а зокрема Сповідь та Причастя. Кожна Свята Літургія – це та Фаворська вершина, на якій ми можемо бачити сяйво Божого Царства. Приступаючи до Господньої трапези, кожен стає причасником життя Божого, сповнюється радістю від участі в Божій славі та власного внутрішнього преображення.

Будемо прагнути щоб разом із плодами садів, які понесемо до храму на освячення, ми також віддавали Господу гідні плоди нашого побожного життя. Нехай вони будуть покладені в скарбницях Небесного Царства. А благодать Господа нашого Ісуса Христа і любов Бога Отця і Причастя Святого Духа нехай буде з усіма нами! 

2018  AGROSENS GROUP