background
logotype
ВІРИМО В СЕБЕ! ВІРИМО В УКРАЇНУ!

Агроконтроль

Допомогли захисникам первоцвітів Холодного Яру

В Холодному Яру розацвіли підсніжники! І відразу до цього квітучого оазису потягнулися містяни. Якщо їм вірити, то милуватись квітами. В усіх соціальних мережах нині рясніють життєрадісні фото з мандрівок до Холодного Яру. Тут ростуть тисячі підсніжників – і вештаються сотні охочих їх зірвати. Дехто прагне зробити на червонокнижних пролісках бізнес. Викопують проліски разом із цибулинкою, пересаджують у пластикові стаканчики – і потім продають у Черкасах. Щоб протидіяти губителям природи, черкаські студенти-ентузіасти вже вийшли на чергування. Цього року вони навіть мають право складати протоколи і штрафувати порушників. Вилучені рослини знову висаджують у грунт. Влаштували чатування у 5 заповідних зонах в урочищі Холодний Яр. На кожній ділянці розбили по табору. Охоронятимуть рідкісні рослини два тижні – скільки цвістимуть ряст і проліски.

Вже 16-й рік поспіль викладачі та студенти Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького беруть участь в охороні місць зростання підсніжника складчастого в урочищі «Холодний Яр». Охорона стала можливою завдяки викладачам Максиму Гаврилюку, Олександру Спрягайлу, Володимиру Конограю, Олександру Ілюсі та сотням студентів університету. За цей період вдалося відвадити браконьєрів від масового винищення квітів задля продажу (всі місцеві знають, що квіти під охороною). Вдалося вберегти і навіть суттєво збільшити унікальну популяцію підсніжника складчастого.

– Акція є волонтерською та проводиться переважно коштом студентів та викладачів університету, – розповів кандидат біологічних наук, завідувач кафедри екології ЧНУ Олександр Спрягайло. – Традиційно її підтримують ректорат та профком університету, окремі підприємці. У 2017 році допомога надана працівниками Камʾянського лісового господарства, генеральним директором корпорації «АГРОСЕНС ГРУП» Сергієм Скрипником, за що висловлюємо їм щиру подяку. Дякуємо за підтримку та участь Ользі Галушко та черкащанам з ВО «Свобода».

– Студенти-волонтери роблять дуже важливу справу справу, тому я охоче надав підтримку їхній діяльності продуктами харчування - крупи, макаронні вироби, тушонку та інше, – говорить генеральний директор «АГРОСЕНС ГРУП» Сергій Скрипник. – Я безмежно вдячний Богу, Всесвіту, що сьогодні можу сприяти та допомагати у цій важливій справі! В Холодному Яру студенти здобувають унікальний досвід – і не лише як майбутні екологи, а як свідомі громадяни України. Вони протистоять губителям природи – і це заслуговує підтримки. Існує гіпотеза, що в доісторичні часи на місці падіння гігантського метеориту утворився великий розлом земної кори, нині відомий як Холодний Яр. Тож вважається що тут злиття двох енергії – з глибин Землі і з глибин Космосу. І цю енергію відчуває кожен, хто тут буває. Наше завдання – зберегти цю красу для наступних поколінь. Корпорація "АГРОСЕНС ГРУП" завжди буде підтримувати щирих, світлих, душевних людей, справжніх патріотів, які вболівають за Україну та її природу, екологію та історичні цінності!

2019  AGROSENS GROUP